Cerrahi Operasyonlar

Dostlarınız Hastanemizde Güvende

Akdeniz Hayvan Hastanesinde, küçük dostlarımızın tüm ortopedik, jinekolojik ve yumuşak doku operasyonları yapılmaktadır.

veteriner-acil-antalya

Hayvan dostlarınızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir ve bu nedenle Akdeniz Hayvan Hastanesi olarak Antalya’daki sevimli dostlarımız için geniş kapsamlı veteriner cerrahi hizmetleri sunuyor ve cerrahi operasyonlar yapıyoruz. 

Güvenliğin ve kalitenin önceliğimiz olduğu cerrahi süreçlerimizde, ekibimiz en yeni teknolojileri ve teknikleri kullanarak hayvanlarınızın yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı hedefler. 

Cerrahi operasyonlarımız, rutin sterilizasyon işlemlerinden karmaşık yumuşak doku ve ortopedik ameliyatlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. Tüm prosedürler, can dostlarınızın özel ihtiyaçlarına ve durumuna uygun olarak planlanır ve uygulanır.

Sevimli dostlarınız için acil veteriner kliniği ve Antalya 7/24 açık veteriner olarak hizmet verirken uyguladığımız cerrahi müdahaleler; 

1. Ortopedik Cerrahi Operasyonlar

Ortopedik problemler, evcil hayvanlarımızın yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyebilir. Bu sorunlar, yürüme ve hareket etme güçlüğü, sürekli ağrı ve hatta sakatlık gibi durumlara yol açabilir. Akdeniz Hayvan Hastanesi olarak, veteriner ortopedik cerrahi hizmetlerimizle, evcil hayvanlarınızın bu tip sağlık sorunlarından kaynaklanan zorlukları aşmasına yardımcı oluyoruz.

Ortopedik cerrahi; kemikler, eklemler, ligamentler ve tendonlar gibi  hayvanların iskelet sistemini etkileyen sorunları tedavi etmek için kullanılır. Ortopedik cerrahi sürecinde; 

 • Kırıkların onarılması
 • Eklem sorunlarının giderilmesi
 • Omurga problemlerinin çözülmesi
 • Topallık ve artrit tedavileri

hayvanlarınızın özel ihtiyaçlarına ve durumuna uygun olarak planlanır ve uygulanır.

2. Jinekolojik Cerrahi Operasyonlar

Akdeniz Hayvan Hastanesi olarak, dişi evcil hayvanlarınızın jinekolojik sağlık sorunlarına yönelik kapsamlı cerrahi hizmetler sunuyoruz. Veteriner jinekolojik cerrahi, dişi hayvanların üreme sistemine odaklanan ve bu sistemi etkileyen çeşitli durumları ve hastalıkları tedavi eden bir alandır. Jinekolojik cerrahi hizmetleri kapsamında; 

 • Rutin kısırlaştırma operasyonları
 • Üreme sistemi enfeksiyonları (piyometra)
 • Meme tümörleri
 • Rahim ve yumurtalık kistleri
 • Doğum komplikasyonları ve diğer jinekolojik rahatsızlıkları için prosedürleri uygulanır. 

Jinekolojik cerrahi operasyonlarımız, can dostlarımızın sağlık durumu ve konforu düşünülerek en güncel teknoloji ve tekniklerle gerçekleştirilir. Her operasyon öncesi ve sonrası hayvanlarınızın hızlı ve konforlu bir şekilde iyileşmelerini sağlamak için gereken tüm bakımı sağlıyoruz.

3. Yumuşak Doku Cerrahisi 

Evcil hayvanlarınızın iç organlarını, derisini, kaslarını, bağırsaklarını ve diğer iç yapılarını etkileyen sorunların tedavisinde yumuşak doku cerrahisinden faydalanılır. Yumuşak doku cerrahisi hizmetleri kapsamında yaptığımız uygulamalar; 

 • Tümör ve kitlelerin çıkarılması
 • Mide-bağırsak ameliyatları
 • Karaciğer ve safra kesesi operasyonları
 • İdrar sistemine yönelik prosedürler
 • Solunum ve sinüs ameliyatları 

Yumuşak doku cerrahisi, hayvanlardaki ciddi sağlık problemlerini tedavi etmek için gereklidir.  Ayrıca evcil hayvanlarınızın yaşam kalitesini ve uzunluğunu önemli ölçüde iyileştirmeye yardımcı olur. Operasyonlarımızı gerçekleştirirken en ileri teknolojiyi ve teknikleri kullanır ve hayvanlarınızın konforunu, güvenliğini en üst düzeyde tutarız.

Acil veteriner ve Antalya 7/24 açık veteriner hizmetlerimiz sayesinde can dostlarınızın her türlü ihtiyacında 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sık sorulan Sorular?

?

Minik dostunuz için yaptırdığımız tüm tetkiklerin sonuçlarını, rapor olarak almak isterseniz hastanemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Hastanemizde, sevimli dostlarınızın sağlık durumlarını daha iyi anlayabilmemiz için ultrason cihazımız mevcut. Tomografi gerektiren durumlarda ise iş ortaklarımızla çalışıyoruz, böylece minik dostlarınıza en iyi bakımı sağlamış oluyoruz.

Hastanemizde gerçekleştirilen her muayene, tetkik ve operasyon, Veteriner Hekimler Odası’nın belirlemiş olduğu tarife üzerinden ücretlendirilir. Ancak unutmayın ki, her minik dostumuzun ihtiyaç duyduğu tetkik ve tedavi yöntemleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden kesin bir ücret belirtmek yerine, muayene sonrasında hekimlerimizin belirleyeceği tedavi planına göre bir ücretlendirme yapmaktayız.

Hastanemizde randevuya gerek yok. İlk kez veya kontrol muayenesi fark etmez, öncelikle sizi tanıyıp, kaydınızı tamamlayalım. Kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra sevgili hekimlerimiz, minik dostunuzla ilgilenecekler. Siz sadece gelin, gerisini biz hallederiz.

Merak ettiklerin varsa...

Bilgilerinizi bırakın, uzmanlarımızdan biri sizinle iletişime geçsin!